Ceramica Limone Hera

Salon: Toruń centrala

Industrialno-nowoczesna aranżacja z płytkami Ceramica Limone Hera

Surowość stylu industrialnego posiada swoją niepowtarzalną atmosferę. Pozwala w pełni odczuć potęgę maszyn, ale także pewną niezwykła siłę przemijania – w końcu prawdziwie industrialne wnętrza powstają w byłych fabrykach. W tym stylu najbardziej charakterystyczna jest surowość. Takie wnętrza lubią surowe materiały, jak drewno i metal – najlepiej przygryzione zębem czasu lub korozji. Wystające rury lub inne elementy konstrukcyjne w mig staną się ozdobą wnętrza. Dobrze dopasują się też tutaj masywne metalowe lub metalowo-drewniane schody (hale przemysłowe zazwyczaj są wysokie i warto wykorzystać każdą przestrzeń w mieszkaniu pofabrycznym). Podobnie sprawa ma się z meblami. Mało zdobne – proste i klasyczne, ale z racji materiałów często sprawiają wrażenie masywnych i ciężkich, które jednak nie przytłaczają. Wzmacniają poważną atmosferę stylu industrialnego.

W stylu industrialnym sprawdzi się wiele płytek np:

 • inspirowanie drewnem sprawią, że aranżacja się ociepli zachowując swój industrialny chłód, dobrym pomysłem szczególnie są stopnice z tych kolekcji
 • inspirowane  kamieniem, które sprawią, że aranżacja zyska naturalnego chłodu i powagi, kamień także znacząco wyciszy „pofabryczne nuty”
 • inspirowane metalem, powinny być na pierwszym miejscu, ponieważ to płytki wręcz stworzone pod ten styl, zawierają w sobie wszystko, czego wymaga i potrzebuje styl industrialny – chłodne nieco postarzone odcienie, które często zdobią rdzawe żyły – czysty, surowy industrial to baza z płytek metalowych

Właśnie na tych ostatnich płytkach chcemy skupić się bardziej.

Niekonwencjonalne połączenie stylów

W naszej aranżacji podstawę stanowią inspirowane metalem płytki polskiego producenta Ceramica Limone z kolekcji Hera. Wybrane odcienie to acero i soft grey, ale każdy z tych kolorów będzie dobrą mocną bazą dla industrialnej aranżacji. Silne rdzawe plamy  w modelu acero są tym, co daje największe odczucie chłodu i surowości pofabrycznej. Idealny zaczątek aranżacji w tym stylu to zdecydowanie te płytki. Dostępne są w dwóch rozmiarach: 60x120cm oraz 60x60cm, a także w dwóch wykończeniach:

 • mat, który pozwala uzyskać bardziej stonowany efekt, pozwalający na większe szaleństwo w elementach
 • lappato – lekko błyszczący, które rozjaśni i optycznie powiększy łazienkę, a także zapewni teatr blasku dzięki połyskującym plamkom.

W tej aranżacji pojawia się mocny kontrast. Pełne rdzawych plam i zimnych odcieni płytki zostały zestawione z nowoczesną czarną armaturą. Prosta forma armatury wprowadza świeżość stylu nowoczesnego. a czym jest w sumie styl industrialny? Jest to nowoczesne wykorzystanie starych przestrzeni. I właśnie czarne baterie (umywalkowe, wannowe, prysznicowe) będą tym pięknym elementem równoważącym łazienkę. Przy wyborze jasnych płytek (np. Hera Soft Grey) można rozważyć także czarną umywalkę, miskę i deskę wc czy też nawet zbudować industrialną aranżację wokół czarnej wanny! Przy ciemnych kolorach płytek lepiej postawić na białą ceramikę, dzięki czemu uniknie się uczucia zamknięcia, ograniczenia i pomniejszenia pomieszczenia.

Produkty do odtworzeni tej aranżacji:

Ceramica Limone Hera

Wyposażenie łazienki w czarnym kolorze

Oblicz koszt łazienki

Produkty z tej aranżacji

Skontaktuj się z nami

Dziękujemy, Twoja wiadomość została wysłana.

Przepraszamy coś poszło nie tak. Spróbuj ponownie

  Kontakt

  Godziny otwarcia:

  pon – pt: 8:00 – 18:00, magazyn 8:00 – 16:00
  sob: 9:00 – 14:00
  ndz: nieczynne

  Toruń

  ul. Polna 123

  Servitor online tel: 509 355 555 e-mail: online@servitor.pl