Grubasy na tarasy

Grubasy na tarasy – tak nazywamy płyty ceramiczne produkowane w technologii grubego gresu 2cm.

Istnieje kilka metod układania grubego gresu:

 • taras podniesiony – układanie gresu na specjalnych podstawkach (o stałej wysokości lub regulowanych)
 • układanie bezpośrednio na trawę
 • układanie na żwirze
 • układanie standardowe na klej

System tarasów podniesionych to innowacyjna metoda tworzenia tarasów w przeciągu zaledwie kilku dni. Niewątpliwymi zaletami metody jest :

 • szybkość montażu
 • łatwość eksploatacji
 • oszczędność czasu
 • minimalizacja kosztów
 • odporność systemu na warunki atmosferyczne

Firma Servitor w swojej ofercie posiada płytki tarasowe o grubości 2cm. Jest to materiał nie tylko wytrzymały, ale również posiadający bogatą gamę kolorystyczną i wzorniczą. Dodatkowo lekka strukturalność płytek sprzyja ich antypoślizgowości, jednocześnie nie utrudniając utrzymania powierzchni w czystości.

Do budowy tarasów podniesionych służą podstawki, dzięki którym układamy materiał bezpośrednio na hydroizolację, bez użycia kleju i fugi!

System podstawek znacząco upraszcza montaż, ponieważ zastosowany jest bez zbędnych środków chemicznych takich jak kleje i fugi. Podstawki jako materiał istotny w samej budowie tarasu, wytrzymują nie tylko wahania temperatur -40C/+75C, ale równocześnie niwelują nierówności podłoża, zapewniając jednocześnie stabilność mimo rozszerzalności termicznej jak i ruchu pieszych. Jednocześnie są materiałem niezwykle wytrzymałym, bo jedna podstawka wytrzymuje nacisk 1000 KG, zakładając 50% obniżenie wartości w celu zachowania norm bezpieczeństwa.

Kolejną niezaprzeczalną zaletą systemu tarasów podniesionych jest szybkość reakcji w przypadku „awarii”. W tym typie montażu mamy łatwy dostęp do instalacji znajdującej się pod tarasem , często wystarczy wyciągniecie jednej płytki co nie powoduje wielkich trudności i nie musi skutkować rozebraniem całego tarasu. Również w przypadku uszkodzenia wymieniamy tylko, płytkę która uległa zniszczeniu.

Idealnie całą instalację obrazuje film naszego dostawcy :

Zobacz piękną realizację naszego ogrodu wystawowego – na POLNEJ 123

Zobacz pozostałe artykuły:

Czytaj
więcej

Jak wybrać wannę do łazienki?

Jak wybrać wannę? Wybór odpowiedniej wanny może być jednym z najważniejszych kroków podczas remontu czy projektowania tego pomieszczenia.
Czytaj
więcej

Jak wybrać płytki do łazienki?

Jak wybrać płytki do łazienki? Na co zwrócić uwagę? Jak wybrać połączenie bezpieczeństwa, jakości, funkcjonalności i piękna?

Skontaktuj się z nami

Dziękujemy, Twoja wiadomość została wysłana.

Przepraszamy coś poszło nie tak. Spróbuj ponownie

  Kontakt

  Godziny otwarcia:

  pon – pt: 8:00 – 18:00, magazyn 8:00 – 16:00
  sob: 9:00 – 14:00
  ndz: nieczynne

  Toruń

  ul. Polna 123

  Servitor online tel: 509 355 555 e-mail: online@servitor.pl