Lastryko – trend zaczerpnięty z historii

Pierwsza myśl jaka przychodzi po usłyszeniu słowa lastryko? Klatka schodowa w czasach PRLu. Wspomnienie niezbyt odległe, ale też nie zawsze przyjemne. Czemu wiec producenci płytek ceramicznych postanowili wrócić do tego trendu? Odpowiedź jest prosta, bo to zupełnie nowe, nowoczesne obliczę lastryko, które nada każdemu wnętrzu charakteru.

Lastryko to nic innego jak zanurzone kruszywo marmurowe w jasnej masie cementowej. Jednak w porównaniu do pierwowzoru tym razem producenci płytek ceramicznych posunęli się o krok dalej odmładzając i unowocześniając wzór.

Jasne i nowoczesne wzornictwo prezentuje kolekcja Imperial Venice włoskiego producenta Novabell . Klasyczny kolor sól i pieprz (sale e pepe) można połączyć z delikatnym kolorem bianco. Dla spragnionych klasyki w sam raz będzie mocny kolor nero.

Nieco inne oblicze klasycznego wzoru prezentuje Refin ze swoją kolekcją Flake. To nie tylko bogactwo kolorów, bo jest ich aż pięć, ale także poszczególne wzory różnią się wielkością kamieni. Na szczególną uwagę zasługuje kolor beige medium – jasne kruszywo wprowadza do wnętrza harmonię i ciepło.

Zupełnie inną historię opowiada kolekcja Ceppo di gre Italgraniti. Tu kruszywo jest większe, bardziej wyraziste, ale też niesamowicie piękne. Kolekcja pokazuje nam zupełnie nowe oblicze zastosowania płytek ceramicznych – slab w wymiarach 260×120 cm został użyty jako blat stołu i prezentuje się wyśmienicie!

Hit czy kit? Każdy musi ocenić sam – jednak rok 2020 będzie rokiem tego właśnie trendu.

Zobacz pozostałe artykuły:

Czytaj
więcej

Jak wybrać wannę do łazienki?

Jak wybrać wannę? Wybór odpowiedniej wanny może być jednym z najważniejszych kroków podczas remontu czy projektowania tego pomieszczenia.
Czytaj
więcej

Jak wybrać płytki do łazienki?

Jak wybrać płytki do łazienki? Na co zwrócić uwagę? Jak wybrać połączenie bezpieczeństwa, jakości, funkcjonalności i piękna?

Skontaktuj się z nami

Dziękujemy, Twoja wiadomość została wysłana.

Przepraszamy coś poszło nie tak. Spróbuj ponownie

  Kontakt

  Godziny otwarcia:

  pon – pt: 8:00 – 18:00, magazyn 8:00 – 16:00
  sob: 9:00 – 14:00
  ndz: nieczynne

  Toruń

  ul. Polna 123

  Servitor online tel: 509 355 555 e-mail: online@servitor.pl